W czwartek 23 maja o. Ludwik Wiśniewski, dominikanin, tegoroczny laureat Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera, będzie gościem Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Olsztynie.

Znany duszpasterz i publicysta został w tym roku nagrodzony w kategorii pisarstwa religijnego lub filozoficznego, stanowiącego kontynuację „myślenia według wartości”, za książkę „Nigdy nie układaj się ze złem. Pięćdziesiąt lat zmagań o Kościół i Polskę”. Jak podkreśliło jury, w książce tej o. Wiśniewski „odważnie upomina się o powrót do wartości ewangelicznych – w myśleniu o Polsce i o świecie.  W jego tekstach współczesne chrześcijaństwo uwalnia się od grymasu niechęci do świata i odzyskuje swój źródłowy blask”.

O. Wiśniewski, przez wiele lat związany z antykomunistyczną opozycją, obecnie regularnie publikuje swoje teksty w „Tygodniku Powszechnym”. W Olsztynie weźmie udział w spotkaniu zatytułowanym „Wartość sumienia. Blask wolności”, które rozpocznie się o godz. 18 w Domu Mendelsohna (ul. Zyndrama z Maszkowic 2). Wstęp na spotkanie jest wolny.

 

Autorem zdjęcia jest Adam Walanus.